Blog Arşivi

Bosch Beyaz Eşya Servisi

Bosch Beyaz Eşya

Bakım Onarım ve Tamir:

Vaktinde yapılan bakım, gelecekte meydana gelmesi muhtemel tamir ve onarım ihtiyaçlarının önüne geçebilir. Periyodik olarak gerçekleştirilmesi gereken bakım işlemleri, modellere göre farklılıklar gösterir. En doğru yol, üreticinin direktifleri doğrultusunda hareket etmektir.

Çağrı hattımıza ulaştığınızda, Bosch servis ve diğer firma ürünlerinde teknik desteğin yanı sıra, yardım almadan gerçekleştirebileceğiniz bakım çalışmaları hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Montaj ve Demontaj:

Montaj, beyaz eşyanın istenilen yere yerleştirilerek, düzgün çalışacak şekilde bağlantılarının yapılarak kullanıma hazır hale getirilmesidir.

Yerleştirilen cihazın yer değişikliği ya da taşınma işleri için hazırlanması (sökülmesi) demontaj olarak adlandırılır. Demontaj, en az montaj kadar önem arz etmektedir. Bunun bilincinde olmak, ve özen göstermek gerekir. Ayrıca, yeni yerin belirlenmesinde, cihazın özellikleri dikkate alınmalıdır. Örneğin; doğalgaz ile çalışacak olan bit ocak için boruların uzunluğu için güvenlik açısından belirlenmiş standartlar vardır. Buzdolapları gibi ısı transferi esasına dayalı makineler içinde duvarla belli mesafeler bırakılmalıdır.

Arızaların Giderilmesi:

Bosch beyaz eşyalarınız için olduğu gibi diğer tüm markalar içinde değişmeyen bir gerçek mevcuttur. O da; bütün elektrikli aletlerin, teknik konularda ve tamiratta uzman kişilere ihtiyaç duyduğudur. Çünkü, bu ürünler bakım ve tamir esnasında elektriksel tehlike ihtiva eder. Elektrik akımı insan hayatı için ciddi bir tehdittir. Bu tehdit karşısında bu işin bilincinde olan eğitimli kişiler, gerekli önlemleri alarak risk faktörünü en aza indireceklerdir. Böylelikle, oluşabilecek kazalar önlenir.

Arızaların giderilmesi, ustalık ister. Tekrar gerçekleşmeyecek şekilde önlemler alınması da deneyimin ve iyi bir eğitimin getirdiği sonuçtur. Bu sonuca ulaşabilmek için müdahaleden önce sorunun nedeni en doğru şekilde saptanmalıdır. Bu saptamanın usulüne uygun olarak yapılamaması oluşan sorunun geçici olarak giderilmesi anlamına gelir. Bosch Servis işlemlerinde bu, ileride aynı sorunu karşımıza çıkarır.

İstanbul dışından da bizlere ulaştığınızda teknik servisine ulaşmak istediğiniz marka için, sizlere elimizden gelen yardımı yapmaktayız. Türkiye'nin dört bir yanından aldığımız çağrılara hızla cevap vererek, sitemize girenlere bulundukları şehre göre, yardım alabilecekleri firmaların telefon ve adres bilgilerini yahut internet üzerinden ulaşabilecekleri en hızlı yolu kendilerine göstermekteyiz.

Bosch Servis